Vybíráme nábytkové úchytky podle stylu

Vybíráte nové úchytky pro váš interiér? Pak se zamyslete především nad stylem, v jakém chcete celý interiér zařídit. Ke každému stylu se totiž o hodí jiný tvar i materiál úchytek či madel, jejichž výběr byste neměli podcenit.

Moderní styl

K interiéru v moderním stylu se skvěle hodí stříbrné či černé úchytky čistých minimalistických linií. Obvyklé jsou úchytky ve tvaru madla, méně běžné pak například profilové úchytky, které působí elegantněji až luxusně. U profilových úchytek navíc vyniká plocha nábytku a je tak podpořen minimalistický dojem, což je aktuálně velmi trendy.

Rustikální styl

K rustikálnímu stylu jdou skvěle porcelánové či jiné knopky, které typicky známe od našich babiček či prababiček. Vyniknou zejména v kuchyni, ale zabodujete s jejich pomocí i v obýváku nebo předsíni. Rustikální styl ale může mít i jiné podoby. Skvělou volbou v kombinaci s přírodním dřevem mohou být třeba kované úchytky v tmavých tónech, které působí masivně a ideálně vyniknou třeba ve srubu v horách. Další možností pro vintage styl jsou pak úchytky s patinou, které přímo dýchají historií.

Luxusní styl

Pokud chcete pomocí úchytek vytvořit dojem luxusu, volte vyzývavé vizuálně poutavé kousky. Může jít o knopky ve tvaru broušených diamantů, ručně vyráběné kovové úchytky, nebo třeba netypické kožené úchytky s gravírováním. K nábytku s minimalistickými liniemi volte opticky poutavé tvary, ke členitějšímu nábytku pak raději již jen barevně kontrastní kousky s jednoduššími liniemi.

Minimalistický styl

K minimalistickému stylu se skvěle hodí úchytky s nepříliš výraznou barvou a jednoduchou souměrnou linií. Může jít o decentní knopku, ale i úchytku ve tvaru oblouku bez dalšího zdobení a dodatečných prvků. Z barev je vhodná světlá stříbrná, bílá či v dekoru dřeva, pokud koresponduje s designem nábytku.

Nové články